BERÁNEK A OSTROVY V POLSKU

Na začátku června se naše divadlo zúčastnilo Přehlídky nového divadla pro děti, která se koná ve Wroclawi. Na festivalu jsme zahráli 5. června představení O beránkovi, který spadl z nebe, druhý den experimentální inscenaci Jsou místa oblíbená tmou…

První jmenované představení je určeno nejmenším divákům od 2 let a zejména díky tomu, že pracuje s minimem textu, je srozumitelné nejen malým dětem, ale především publiku po celém světě (Naivní divadlo jej odehrálo již ve většině evropských zemí, ale také v USA, Japonsku či Izraeli). Druhá inscenace je naopak určena mládeži od 14 let a svou výjimečnou scénografií i námětem nabízí divákům jedinečný zážitek. Vznikla na motivy knihy německé autorky Judith Schalansky, Atlas odlehlých ostrovů, a stejně jako knižní předloha nás zavádí na několik odlehlých ostrovů roztroušených v různých oceánech světa, kdy každý z nich přináší svůj krátký příběh.

Wroclawský festival se letos konal již po páté a stejně jako v předešlých letech, i tento ročník nabídl divákům vybraná divadelní představení pro děti a mládež, která se vyznačují inovativním přístupem a tematickou různorodostí. Na tomto festivalu, jehož se účastní jak polské, tak zahraniční soubory, vystoupilo naše divadlo poprvé.