CENY DIVADELNÍ KRITIKY

Ani pandemie nezabránila redakci časopisu Svět a divadlo, aby oznámila výsledky tradiční ankety divadelních odborníků, na jejichž základě se udílejí prestižní Ceny divadelní kritiky. A Naivní divadlo se ve své jubilejní 70. sezóně mezi dalšími scénami rozhodně neztratilo. Máme velikou radost, že v kategorii SCÉNOGRAFIE ROKU skončil na druhém místě výtvarník Robert Smolík za výpravu k inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!.

A to není zdaleka vše! Právě zmíněná nonverbální inscenace o pejscích a vlacích (režie Michaela Homolová, scénář Vít Peřina a kol., hudba Filip Homola) se v nejprestižnější kategorii INSCENACE ROKU umístila na výtečném desátém místě!

Naše železničně-psí lovestory pro děti ve věku 2-4 let spolu s dalšími projekty uplynulé sezóny (Elefantelin, Pouť krkonošská) pak zásadně přispěla i k tomu, že v kategorii DIVADLO ROKU byla Naivnímu divadlu přisouzena dělená čtvrtá příčka - hned po vítězných Městských divadlem pražských, ostravském Divadle Petra Bezruče a brněnském HaDivadle. V konkurenci významných činoherních i operních scén z celé republiky je takové umístění pro oblastní loutkové divadlo obrovským úspěchem a nemenší radostí! Moc děkujeme!