DAKARSKÁ RALLYE A PROCHÁZKA ZÁKULISÍM

V sobotu 25. září zveme malé i velké diváky na dobrodružnou cestu až do samotného nitra Afriky. V 15:00 hodin pro Vás hrajeme oblíbenou Pohádku o Liazce!

Po téměř roční pauze způsobené covidem se na naše jeviště vrací Pohádka o Liazce, moderní autorská inscenace z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého, která se volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v 80. letech minulého století. Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Po představení následuje procházka divadelním zákulisím s průvodcem. Platí se zvláštní vstupné ve výši 30 Kč.