Aktuality

Vážení diváci,

ve dnech 4. července – 21. srpna 2022 JE POKLADNA UZAVŘENA. V případě potřeby ve všední dny mezi 8:00–14:00 zvoňte na "Kanceláře".

Online předprodej vstupenek na září začne v pondělí 15. 8. 2022 v 10:00 hodin zde na našem webu v sekci program.

Od 22. srpna bude pokladna otevřena v běžném režimu pondělí–pátek od 10:00 do 17:00 hodin.
 

Těšíme se na Vás v nové sezóně!

V polovině června se Naivní divadlo Liberec zúčastnilo 34. ročníku Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň. V pátek 10. června ve 21:30 hodin uvedlo Jukebox, moderovaný hudební kvíz a zároveň divadelní koncert. Sobotní odpoledne 11. června patřilo loutkové komedii Lišák Renard v režii Martina Tichého. Jsme potěšeni, že porota Skupovy Plzně 2022 udělila na závěr festivalu Cenu Antonína Šimely dramaturgovi NDL Vítu Peřinovi za „brilantní výkon v roli konferenciéra u Jukeboxu“.

Po dlouhé době, kdy Naivní divadlo kvůli covidu-19 nemohlo hrát vůbec, případně s velkými omezeními, můžeme konečně navázat na původní předpandemické plány a vyjet do světa. V průběhu léta a podzimu se vydáme na cesty za hranice naší země, po Evropě a ještě dál. Na inscenaci pro nejmenší diváky od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! se mohou těšit děti ve Slovinsku, Izraeli, Finsku nebo třeba v Dánsku. Další oblíbená hra Kabinet zázraků neboli Orbis pictus zamíří na Slovensko, zatímco Budulínek se vydá do Bruselu. 

Již tradičně orámují dvě naše představení prázdninové Letní hraní na náměstí Dr. E. Beneše. V neděli 3. července se před libereckou radnicí bude na liščím ocásku prohánět neposlušný Budulínek a v neděli 21. srpna ovládne centrum města kompletní liščí rodina v čele s loupeživým Lišákem Renardem. Obě představení začínají ve 20:00 hodin, konají se pouze za příznivého počasí a vstupné se při nich nevybírá. Těšíme se na Vás!

Jsou životní jubilea, která se slaví pouze jednou za život. A tak se sluší si na ně pořádně přivstat. V neděli 15. května slavil Stanislav Doubrava, náš „donedávna dlouholetý pan ředitel“, sedmdesátiny! A věřte nebo ne, musel kvůli nim vstávat už v půl páté ráno!