Aktuality

Vážení přátelé, milí diváci,

pevně věříme a doufáme, že se od příštího pondělí po více než sedmi měsících otevřou divadla a my pro Vás opět začneme hrát, a to nikoli online, ale naživo, jak se sluší a patří. Už zítra ve 12:00 hodin proto otevíráme předprodej na červnová představení, ve středu 19. května ve 12:00 hodin začne předprodej na festival Mateřinka, který se nám v polovině června snad také povede zrealizovat.

Pokladna našeho divadla je tento týden otevřena od pondělí do pátku od 12:00 do 17:00 hodin, od pondělí 24. května pak již v běžném režimu každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin nebo jednu hodinu před představením.

Moc se na Vás těšíme!

 

Divadelníci z nejrůznějších koutů celé republiky se spojili v unikátním projektu s názvem Vitamín D aneb Divadla spolu! Zástupci třinácti českých divadel včetně Naivního divadla Liberec si vymysleli společnou kreativní výzvu. Každý ze zúčastněných souborů během pouhých 72 hodin vytvoří a natočí inscenaci na společné téma. A jak to dopadlo? Jednotlivá představení včetně záznamu nedělního galavečera v Divadle F. X. Šaldy si můžete pustit na YouTube kanálu Vitamín D nebo na facebookových stránkách. Nezapomeňte svému favoritovi poslat hlas, tedy palec nahoru nebo "lajk". Hlasovat můžete do 19. května.

O víkendu 22. a 23. května se na chvíli do svého libereckého rodiště vrátí hra Kolíbá se velryba, ovšem ve zcela novém plzeňském zpracování. Zatímco si budou děti užívat dobrodružný příběh dvou pirátů, kteří nakonec skončí ve velrybím břiše, rodiče a prarodiče mohou zavzpomínat na původní podobu této pohádky z pera Ivy Peřinové, jež byla na scéně autorčina domovského Naivního divadla poprvé uvedena v roce 1988 a v jeho repertoáru se udržela více než čtvrtstoletí. Videozáznam sledujte na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem.

V květnu se můžete těšit nejen na naše pohádky, ale také na oblíbené inscenace spřátelených divadel Alfa z Plzně a Draku z Hradce Králové. To vše online na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem.

1. a 2. května - Pohádka do dlaně (Naivní divadlo)
8. a 9. května - Pohádky ovčí babičky (Divadlo Alfa)
15. a 16. května - Poslední trik Georgese Méliése (Divadlo Drak)
22. a 23. května - Kolíbá se velryba (Divadlo Alfa)

29. a 30. května - O beránkovi, který spadl z nebe (Naivní divadlo)

Do lákavého světa kouzel, triků a magie nás o víkendu 15. a 16. května zavede Divadlo Drak z Hradce Králové. Ve své hře Poslední trik Georgese Mélièse se inspiruje pozoruhodným životním příběhem známého francouzského filmového režiséra a významného průkopníka světové kinematografie. Sledujte zdarma od sobotního rána do nedělního večera YouTube kanál Naivní divadlo Liberec dětem.