NAIVNÍ DIVADLO OKOUZLILO DIVÁKY V REMEŠI

Festival Méli Môme ve francouzské Remeši, pořádaný Asociací divadla pro děti a mládež Nova Villa, je prestižní loutkářskou akcí ve Francii. Naivní divadlo Liberec se představilo na tomto festivalu již počtvrté, letos zde odehrálo celkem 9 představení. Čechy leží u moře (6x) podle literární předlohy Radka Malého přivezlo v přebásněné francouzské verzi promítané titulkovou formou. Představení Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých (3x) bylo ve francouzštině, kterou soubor s rodilým mluvčím studoval více než 3 měsíce. Obě představení se konala v nádherném prostoru kulturního centra Le Cellier, umístěném v bývalém obřím sklepu na skladování šampaňského, hned v sousedství remešské radnice. NDL vyzkoušelo oba tamní multifunkční sály, skvěle vybavené pro širokou škálu produkcí.

Všechna představení byla přijata s radostnou odezvou, kterou spokojeně kvitovalo publikum i celé vedení festivalu. Diváci, ať školní, či z běžné veřejnosti, setrvávali po konci na místech v tichém úžasu, který v následných debatách s herci i pořadateli formulovali jako jedinečný zážitek.

Na závěrečném setkání u sklenky, která v regionu Champagne-Ardenne nesmí chybět, vyjádřil pan Jöel Simon, umělecký ředitel festivalu, přání, abychom se příští rok setkali v Remeši s novým titulem Naivního divadla. Uvidíme!