NDL NA FESTIVALU V NĚMECKU

První zahraniční zastávkou nové sezóny se pro Naivní divadlo Liberec stal německý Erfurt, hlavní město spolkového státu Durynsko. Pravidelně v září se zde koná Mezinárodní loutkářský festival Synergura , který patří mezi uznávané oborové akce v Evropě. Letošního ročníku se vedle německých souborů zúčastnili také účinkující z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Izraele, Norska, Slovinska a ČR.

Naivní divadlo Liberec zahrálo na festivalu dvakrát svojí studiovou inscenaci Čechy leží u moře, kterou herci nastudovali a odehráli v německém jazyce. Festivalu se společně se souborem zúčastnil také vynikající český spisovatel a autor současné poezie pro děti Radek Malý, jehož verše se staly předlohou naší inscenace. Zároveň poprvé v tomto představení vystoupil v zahraničí herec Antonín Týmal (v NDL od roku 2017), který koncem loňské sezóny úspěšně v roli nahradil Dana Kranicha.

Dalším prestižním festivalem, kterého se Naivní divadlo zúčastní, je mezinárodní Festival Divadlo Plzeň. Zde ve středu 12. září zahrajeme experimentální dětské představení ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ, v autorském konceptu a režii Filipa Homoly. Na konci září se pak vydáme na festival Divadelná Nitra, opět s inscenací Čechy leží u moře, tentokrát v české verzi.