PREMIÉRA POHÁDKY O LIAZCE

POHÁDKA O LIAZCE – tak zní název poslední novinky této sezóny, jejíž slavnostní večerní premiéra se uskutečnila v sobotu 26. května. Kromě diváků z řad veřejnosti se představení zúčastnili také závodníci Rallye Paříž – Dakar, pan Jiří Moskal a Jaroslav Joklík, kteří se svými posádkami v letech 1987 a 1988 v tomto slavném pouštním závodě vybojovali 3. a 2. místo. Naši čestní hosté i diváci tak mohli znovu prožít velký sportovní úspěch severočeského kamionu LIAZ, který se odehrál přesně před 30 lety. Na připomenutí tohoto významného jubilea a jako poděkování obdrželi oba závodníci na konci představení vavřínové věnce.

V moderní autorské pohádce, kterou napsal Tomáš Syrovátka a režíroval Martin Tichý (tvůrci úspěšné inscenace Pohádka o Raškovi), vyvstane před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do Severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný Džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Představení je určeno dětem od 5 let, které si užijí velké pouštní dobrodružství i pohádkové motivy, dospělí naopak mohou zavzpomínat na jeden z největších severočeských sportovních úspěchů.