PROLETĚT DUHOU oNDLine

Inscenaci Proletět duhou, na kterou se můžete těšit v sobotu dopoledne na YouTube kanálu "Naivní divadlo Liberec dětem", zná většina našich diváků. Patří totiž mezi nejoblíbenější. 

Soubor krátkých pohádek o přátelství dvou malých myšek Piki a Tipo napsal Andrej Sannikov a pod názvem Proletět duhou je přeložil a zdramatizoval Šimon Olivětín. Ten dal textu podtitul “Pohádka pro Danika”, aby tím připomněl pozoruhodný příběh, který se pojí se vznikem původní předlohy.

Andrej Sannikov je běloruský disident a někdejší opoziční prezidentský kandidát. V roce 2010 byl Lukašenkovým režimem uvězněn a odsouzen k pětiletému vězení. Po téměř osmnácti měsících strávených za mřížemi byl na nátlak Evropské unie propuštěn a v současnosti žije v Londýně, kde obdržel politický azyl. Ještě předtím však v běloruském vězení napsal již zmíněné pohádky o myškách Piki a Tipo, které posílal svému čtyřletému synu Danikovi. Tyto pohádky v roce 2013 získaly jevištní tvar v podobě inscenace Naivního divadla Liberec. Nejedná se však o první kontakt Andreje Sannikova s Českou republikou. Již v srpnu 2008 byl hostem "Zahradní slavnosti" na Hrádečku. A není bez zajímavosti, že posledním textem, který před svou smrtí napsal Václav Havel, byl v prosinci 2011 dopis Andrejovi Sannikovovi a sedmi dalším vězněným běloruským disidentům.

Doporučujeme pro děti od 4 let.

Odkaz na videozáznam: Hrajeme oNDLine - Proletět duhou