S VTIPEM PO ČECHÁCH I NA MORAVU

Druhá polovina března bude pro Naivní divadlo cestovní. Hned po premiéře novinky pro nejmenší diváky s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!, která proběhne v sobotu 16. března, vyrážíme na zájezdovou šňůru s představením Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy. Naše cesta začíná v pondělí 18. března v Děčíně s následným přejezdem do Moravskoslezského kraje. Komedii inspirovanou počítačovými hrami a životním stylem současných teenagerů zahrajeme postupně v Novém Jičíně, Třinci a Karviné. Týden nato se díky naší inscenaci ve virtuálním světě počítačových her ocitnou diváci ve Dvoře Králové, Hradci Králové a v rámci speciálního předplatného také diváci ve Varnsdorfu.

Původní hra, kterou pro Naivní divadlo napsal Šimon Olivětín (vlastním jménem René Levínský), vznikla na základě rozsáhlé sociologické analýzy dnešních „dvanácti-čtrnáctiletých“. Je o nich a pro ně. Pohybuje se na rozhraní světa dětského a dospělého; světa reálného, literárního i virtuálního; mezi fan fiction, role-playing games a hrozně dlouhou prázdnou černou školní chodbou.

Režie se ujala kmenová režisérka Naivního divadla Michaela Homolová (např. O beránkovi, který spadl z nebe), která společně s Barborou Jakůbkovou (výprava) a Filipem Homolou (hudba) vytvořila moderní představení určené čerstvým „náctiletým“ a jejich rodičům.