ZASTAVENÍ NA VÝSTAVĚ

Ve foyeru Naivního divadla si návštěvníci mohou prohlédnout kresby a grafiky od Evy Vlasákové. Tato malířka, grafička a sklářská výtvarnice se ve svých dílech často inspiruje zážitky z cest, během kterých stihla poznat velkou část jihovýchodní Asie, Střední i Jižní Ameriky. Při své cestě na Nový Zéland v roce 2014 byla uchvácena životem a uměním původních obyvatel, Maorů. A právě jim a tradičnímu maorskému tetování je věnována její výstava v Naivním divadle. Slavnostní zastavení na výstavě se uskuteční v úterý 18. září v 18:30 hodin.

Eva Vlasáková studovala na Výtvarné škole V. Hollara a VŠUP (prof. F. Muzika) v Praze, v letech 1983 a 1985 v Pilchuck Glass School, Stanwood, USA. Pracuje s různými materiály, značnou část její výtvarné činnosti představují kresby, grafika, malba, trojrozměrné koláže, práce s papírem a autorské sklo. Získala řadu domácích i zahraničních ocenění, např. Hlavní cenu v Barceloně (1985), Stříbrnou medaili v Kristallnacht Projekt (1992, Philadelphia, USA), cenu XII. Bienále Brno, Hlavní cenu za Grafiku roku v Praze (1992).

Pracovala jako designer ve sklárně FEDER´s v Mexiku (1995), přednášela a vyučovala v USA, Itálii, Kostarice a Japonsku, v letech 2007 a 2008 vede kurzy v Internationale Sommerakademie Bild-Werk Frauenau v BRD. Účastní se sympózií a uměleckých projektů v ČR, BRD, Polsku, Mexiku a Japonsku, dosud měla více než 100 samostatných výstav doma i ve světě. Její práce jsou v mnoha veřejných sbírkách (např. Art Institute Chicago, Kunstsammlungen der Veste Coburg a Graphische Kunstsammlungen Dresden, Frederikshaven Museum v Dánsku, Museum Narodowe ve Varšavě, Památník národního písemnictví, Uměleckoprůmyslové muzeum a Národní galerie v Praze) i ve sbírkách soukromých v Evropě, Americe, Asii, Japonsku a Novém Zélandě.

Žije a pracuje na Malé Skále a v Praze.