Hvězdný posel

O životě a díle astronoma Galilea Galileiho
Premiéra: 
13. 1. 2020
Délka představení: 
50
Věková kategorie: 
8+
Premiéra: 
13. 1. 2020
Autor: 
Petr Sís, Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
Režie: 
Anna Klimešová
Dramaturgie: 
Klára Fleková
Výprava: 
Robert Smolík
Hudba: 
Klára Fleková
Dramaturgická spolupráce: 

“Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.”

 

Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.

 

Ten příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to alespoň většina lidí myslela. A v té pradávné době - před téměř pěti sty lety - se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak?

 

Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravil tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, která s Naivním divadlem spolupracuje poprvé.

Plakát k inscenaci ke stažení: