Tvůrci NDL obdrželi Cenu Divadelních novin

Velkého úspěchu dosáhlo Naivní divadlo Liberec v rámci letošního udílení prestižních Cen Divadelních novin za sezónu 2015-2016.

V kategorii Loutkové a výtvarné divadlo byli oceněni tvůrci inscenace Čechy leží u moře, konkrétně autor literární předlohy Radek Malý a dramaturg Vít Peřina s režisérkou Michaelou Homolovou coby autoři scénáře.

Komorní atmosférickou inscenaci inspirovanou básněmi Radka Malého z knihy Moře slané vody nastudovala režisérka Michaela Homolová v březnu letošního roku. V srpnu ji pak Naivní divadlo s velkým ohlasem sehrálo na Mezinárodním festivalu LUTKE ve Slovinsku a posléze také na výběrové přehlídce Divadlo v Plzni.

Vedle zmíněných tvůrců se na jejím vzniku podíleli stejnou měrou také výtvarnice Barbora Jakůbková, hudebník Filip Homola a čtveřice účinkujících herců (Barbora Kubátová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola a Adam Kubišta).

Ceny Divadelních novin za Tvůrčí počiny sezóny byly předány v neděli 9. října večer v pražském divadle Alfréd ve dvoře a v dalších kategoriích zvítězili například Dušan David Pařízek (v kategorii Činohra), Jiří Heřman a Marko Ivanovič (Hudební divadlo) či Ivan Trojan (Nejlepší herecký výkon).

Zpět