foto: Josef Ptáček

Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie

Tři klasické pohádky v námořnickém tričku.

Premiéra: 22.10.2011
Autor: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Režie: Jakub Vašíček
Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová
Hudba: Ondřej Müller
Hrají: Miroslava Bělohlávková, Veronika Košvancová, Markéta Sýkorová, Tomáš Bělohlávek, Tomáš Holý, Adam Kubišta, Marek Sýkora

Na principu Šeherezádina vyprávění vystavěli autoři nové inscenace pro nejmenší děti svou námořnickou historii: ve skutečnosti se vlastně jedná o tři klasické pohádky (Ošklivé káčátko, O rybáři a rybce a O kohoutkovi a slepičce) v poněkud neobvyklém podání.

Dvojice námořníků – skladníků dostane v podpalubí velké zaoceánské lodi hlad. Rozhodnou se ho utišit způsobem nepříliš chvályhodným - v transportních bednách kolem nich se přece nachází spousta zvířat vhodných k okamžité konzumaci. Jenže vybraná (a chutná) zvířátka nejenže se nechtějí nechat sežrat, ale jelikož patří jednomu nejmenovanému cirkusu, tak dokonce umějí i mluvit. A právě to jim zachrání „kůži“. Každé z ohrožených zvířat totiž odvypráví námořníkům svůj životní příběh a námořníci pak chtě nechtě musejí splnit slib a nasytit se nějak jinak.

Tři klasické pohádky pro nejmenší děti ve svěžím a zábavném pojetí připravil tým pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka, který v Naivním divadle nastudoval oceňovanou inscenaci Neklan.cz aneb Ze starých pověstí českých.

Ocenění:
FESTIVAL MATEŘINKA 2013:Cena za režii (Jakub Vašíček) a Čestné uznání za scénář (Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček)


Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1.-3. tříd ZŠ.
Představení trvá zhruba 55 minut.

Video ukázka:


Recenze
Technické podmínky
Foto ke stažení  foto2  foto3  foto4  foto5
Plakát ke stažení