foto: Josef Ptáček

Až opadá listí z dubu

Jak sedlák Čupera bojoval s čertem

Premiéra: 9.02.2013
Předloha: Jan Werich
Autor: Tomáš Syrovátka
Režie: Martin Tichý
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Ivan Acher
Hrají: Markéta Sýkorová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Adam Kubišta

Jan Werich byl významný český filmový a divadelní herec, dramatik a spisovatel. A právě z jeho literární činnosti se dochovala sbírka humoristických pohádek nazvaná podle jedné z nich Fimfárum.
Takřka na den přesně po čtvrtstoletí se na repertoáru Naivního divadla opět objevila pohádková tvorba Jana Wericha. Představení Pohádky Jana Wericha – konkrétně Fimfárum a Královnu Koloběžku První - režírovala v roce 1988 Markéta Schartová. Tentokráte sáhla dramaturgie NDL po slavné pohádce Až opadá listí z dubu, ve které opilec Čupera převezl samotného čerta. To vše v dramatizaci Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého, kteří jsou v Naivním divadle podepsáni pod velmi oceňovanou Pohádkou o Raškovi (nejlepší česká loutková inscenace sezony 2009-2010).

Až opadá listí z dubu
Čupera propil téměř vše, co měl, až zadlužil statek. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby se na jeho zanedbaném poli neobjevil čert. Ten mu slíbil, že se o jeho pole postará. Čupera se mu ovšem musí upsat tím, že mu dá to, co má doma a právě o tom neví. Čupera se čertu upíše. Přiběhne domů a v chalupě najde čerstvě narozeného syna! Za pět let Čuperu přijde navštívit čert a žádá splacení dluhu...

Inscenace je určena dětem 2. – 6. tříd ZŠ.
Představení trvá cca 45 minut.

Video ukázka:


Technické podmínky
Foto ke stažení  foto2  foto3  foto4  foto5
Plakát ke stažení