foto: Ivo Mičkal

Biblické příběhy

Všechno na světě bylo jednou poprvé...

Premiéra: 19.10.2013
Autor: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Režie: Jakub Vašíček
Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Vašíčková
Hudba: Ondřej Müller
Hrají: Diana Čičmanová, Barbora Kubátová, Markéta Sýkorová, Tomáš Bělohlávek, Tomáš Holý, Adam Kubišta, Marek Sýkora

Ty nejznámější příběhy Starého zákona v sobě přinášejí nejen odvěkou moudrost a nadčasová poselství, ale také řadu silných a dramatických příběhů. Příběhů, které díky univerzální povaze Bible zdaleka nejsou určeny jedné konkrétní věkové adrese. Jsou schopny promlouvat ke sluchu všech, kdo o to stojí. Třeba i k dětem.

Právě dětskou optikou vnímání světa se tvůrci inscenace Biblické příběhy podívali na ty nejznámější příběhy Starého a Nového zákona. Proč by Adam a Eva nemohli být děti? Vždyť ještě před sedmi dny ani nebyli na světě. Ale nyní jsou. A chtějí si hrát. Jako hřiště jim krásně poslouží zahrada, kterou jim stvořil jejich tatínek, Pánbůh. V té zahradě mají vše, co potřebují ke štěstí. Je to učiněný ráj. Jen kdyby v ní nežil zlý had. Na hady je třeba si dát pozor! Ti někdy uštknou ani nevíte jak...

„Bibli pro děti“, jak by mohl znít pracovní podtitul připravované inscenace, nastudoval v NDL osvědčený tým pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka, který je v Naivním divadle podepsán pod dvojicí úspěšných inscenací Neklan.cz a Velbloud, ryba, slepice.

Inscenace je určená dětem od 2. – 6. tříd ZŠ
Představení trvá cca 55 minut.

Video ukázka:


Foto ke stažení  
Plakát ke stažení