foto: Josef Ptáček

Čechy leží u moře

Zavřete oči... Slyšíte, jak šumí?

Premiéra: 5.03.2016
Předloha: Radek Malý
Autor: Vít Peřina, Michaela Homolová
Režie: Michaela Homolová
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Barbora Jakůbková
Hudba: Filip Homola
Hrají: Barbora Kubátová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Adam KubištaZavřete oči.
Slyšíte, jak šumí?
Nadechněte se té vůně.
Zašeptejte:
Čechy leží u moře.


Těmito verši končí kniha Moře slané vody výtečného českého básníka, Radka Malého. A právě tato báseň stojí v základech inscenace plné mořské vody a současné poezie pro děti.

Tak tedy ještě jednou – zavřete oči a představte si tu možnost: tak jako před milióny let se Čechy opět ocitly pod mořskou hladinou. Letitý sen současných českých suchozemců – mít moře – se konečně naplnil. A voda, zvláště ta mořská, s sebou přináší spoustu příběhů... Potopené koráby plné pokladů, strašidelně velké zuby dravých ryb, ohromující mořské bouře, útoky pirátských lodí či třeba jen láhev, ve které je ukrytý prosebný vzkaz trosečníkův... Ale vedle příběhů přináší nedozírné a hluboké moře především náladu, pocit, atmosféru, nebo - chcete-li - poezii.
A právě o poezii jednoho z nejuznávanějších českých básníků pro děti se opírá inscenace režisérky Michaely Homolové, která je v NDL podepsána pod celou řadou úspěšných titulů pro děti (Budulínek, Proletět duhou, O beránkovi, který spadl z nebe aj.)

OCENĚNÍ:
Cena Divadelních novin za Tvůrčí počin sezóny 2015/2016 v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo - Radek Malý, Vít Peřina a Michaela Homolová za autorství inscenace.

Inscenace je určená nejstarším předškolákům a žákům 1. stupně ZŠ.
Hraje se ve Studiu NDL s omezenou kapacitou míst do 70 diváků.
Na zájezdech pouze v odpovídajících prostorách (viz Technické podmínky).
Představení trvá 45 minut.

Technické podmínky
Foto ke stažení  foto2  foto3  foto4  foto5
Plakát ke stažení