Naivní divadlo - Neco-navic

Procházka zákulisím divadla

Zpravidla jednou měsíčně pořádá NDL Procházku divadlením zákulisím. Ta se většinou koná po skončení odpoledního představení, hraného v 15:00 v rámci tzv. Rodinného odpoledne.

Rodiče s dětmi během Procházky nahlédnou na jeviště mezi kulisy právě odehrané pohádky, projdou se hereckými šatnami i truhlárnou, kde vznikají dekorace k inscenacím. Nahlédnou rovněž do Studia NDL, do kabiny osvětlovače a zvukaře. K hlavním lákadlům prohlídky patří bezesporu návštěva expozice loutek z divadelního archívu a následné předvedení základních typů loutek (maňásek, marioneta, javajka a manekýn) v malé herně v prostorách divadelního klubu.

Procházka divadelním zákulisím
Koná se většinou po skončení sobotního dopoledního představení pro veřejnost.
Délka prohlídky 30-40 minut.
Vstupné: 30,- Kč.
Pozor! Kapacita prohlídky je omezená (max. 30 osob).

 

Večer v Naivním

Jednou až dvakrát do měsíce zveme (dospělé) diváky k nám do divadla i večer. V rámci Večerů v Naivním mohou navštívit buď naše inscenace určené dospělému publiku nebo představení v podání spřízněných loutkových či alternativních divadel. V neposlední řadě u nás pravidelně hostují významné činoherní scény z Prahy a dalších měst (např. Dejvické divadlo Praha).

Začátky Večerů v NDL zpravidla v 19:30 hodin.

Pozor! Často se hraje ve Studiu NDL s omezenou kapacitou míst (60 osob).

 

Rodinné odpoledne

V zimním období, zpravidla od října do března, pořádá Naivní divadlo jednu sobotu v měsíci tzv. Rodinné odpoledne, v rámci kterého představí inscenaci určenou dětem školního věku a jejich rodičům.

Rodinné odpoledne tak doplňuje obvyklou sobotní dopolední programovou nabídku pro veřejnost, určenou zejména dětem z mateřských škol a nejmladším žákům škol základních. V rámci Rodinného odpoledne se divákům nabízí příležitost zhlédnout představení Babu a papoušek, Kapela jede, Komáři se ženili, Pohádka o Raškovi a další, která jsou určená dětem ve věku od 6 let. Rodinné odpoledne je navíc doplněno možností absolvovat Procházku zákulisím divadla.

Rodinné odpoledne
Od října do března vždy jednu sobotu v měsíci.
Začátek v 15:00 hodin.
Inscenace pro děti odrostlé mateřským školkám a jejich rodiče.
Možnost absolvovat Procházku zákulisím divadla (zvláštní vstupné).

Zadaná představení k Mikuláši, k vysvědčení atp.

Naivní divadlo nabízí firmám resp. školám možnost objednat si představení k různým slavnostním příležitostem.

Oblíbené jsou zejména mikulášské nadílky pro firmy z regionu, v rámci kterých zajišťujeme vystoupení Mikuláše, Čerta a Anděla, rozdání připravených dárků a následně inscenaci pro děti z našeho repertoáru dle dohody.

Podobně si školy mohou zamluvit představení spojené s předáváním vysvědčení, či při jiných příležitostech (Den dětí, Velikonoce atd.)

V případě zájmu je možné sjednat i zadaná večerní představení v NDL z naší nabídky pro dospělé publikum, která lze spojit například s uspořádáním předvánočního firemního rautu v prostorách divadelního baru.

Bližší informace lze zjistit na obchodním oddělení NDL.

Výstavy ve foyer

Pro návštěvníky divadla je ve foyer a v divadelním baru vždy připravena i zajímavá výstava současného výtvarného umění. Expozice je obměňována většinou čtyřikrát ročně. Symbolická vernisáž výstavy (tzv. Zastavení na výstavě) se koná zpravidla v rámci některého z večerních programů divadla.

Mezi výtvarníky, kteří v Naivním divadle vystavovali svá díla, lze nalézt i taková jména, jako Jiří Lindovský, Jan Měřička, Jiří Nepasický, Rostislav Zárybnický a další….