Aktuality

Vážení diváci, podmínky pro návštěvu divadelních představení stanovené MZČR s účinností od 8. 6. 2021 jsou tyto:

- osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem
- osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem 
- v krajním případě lze použít samotest
- výše uvedené skutečnosti lze nahradit čestným prohlášením

- u dětí do 6 let není testování požadováno

- osoba může doložit doklad o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 21 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů,

- osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, přičemž se musí jednat o osobu bez klinických příznaků onemocnění COVID-19.

Diváci použijí po celou dobu konání akce ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor. Diváci jsou usazeni tak, že s výjimkou osob ze společné domácnosti bude vždy ponecháno mezi jednotlivými diváky nejméně jedno neobsazené sedadlo.

Vážení diváci, tato pravidla se mohou kdykoli změnit v závislosti na rozhodnutí vlády, prosíme sledujte aktuální pravidla např. na těchto webových stránkách.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!

Vaše Naivní divadlo Liberec

Hned trojici ocenění si odváží Divadlo Drak za pohybovou grotesku na téma uspávání dětí Do hajan! Po dvou cenách obdržela inscenace na motivy laponských mýtů a pohádek Nanuk v podání pražského Divadla Minor a Kabinet zázraků neboli Orbis pictus pořádajícího Naivního divadla Liberec. Zdařilé herecké výkony navíc porota ocenila v inscenacích Fuj je to! Divadla loutek Ostrava, Kde budeme bydlet Divadla Vi.Tvor a Teatro Dom Roberto z portugalského S. A. Marionetas.

Budulínek

Po mezinárodním loutkovém festivalu Mateřinka, který skončil v sobotu 19. června, začíná již toto úterý v Liberci 20. ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů ANIFILM! Naše festivaly tak spojily síly, čímž vznikla zajímavá divadelně-filmová spolupráce. Zatímco na Mateřince se v rámci tzv. Ozvěn ANIFilmu promítaly tři z vítězných snímků loňského ročníku Anifilmu, tento týden ve středu 23. června a v pátek 25. června v 10:00 hodin zahrajeme pohádky Budulínek, Jak chodil Kuba za Markytou a Tři přadleny v rámci doprovodného programu Anifilmu na zahradě Lidových sadů.

Vůbec poprvé v tomto roce vyrážíme hrát mimo náš kraj, a to rovnou na mezinárodní festival REGIONY do Hradce Králové!

V úterý 22. června v 11:00 a 16:00 hodin zahrajeme ve Studiu Divadla Drak inscenaci Kabinet zázraků neboli Orbic pictus, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Amose Komenského a pomocí těch nejstarších i nejtradičnějších loutkářských triků a kouzel postupně dětské diváky seznámuje s největšími zázraky v životě kolem nás. 

V prostorách baru a bývalé kuřárny Naivního divadla můžete navštívit výstavu loutek sochaře, řezbáře a loutkoherce Petra Kavana, známého zejména skulpturami ze žuly a sadami dřevěných loutek z pohádek, historie či mytologie, který je jako autor a řezbář celého loutkového ansámblu podepsán pod novou hrou Naivního divadla – Boj o oheň.