HRAJEME V POLSKÉ WROCLAWI

Na konci května se naše divadlo představí v polské Wroclawi, a to v rámci 6. ročníku festivalu "Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci". Na festivalu zahrajeme 28. května v 11:00 a 12:30 hodin představení pro nejmenší diváky od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Festival ve Wroclawi se koná pošesté (předešlé ročníky byly kvůli covidu zrušeny) a stejně jako v předešlých letech, i tento ročník nabídne divákům vybraná divadelní představení pro děti, která se vyznačují inovativním přístupem a tematickou různorodostí. Mezi 14 inscenacemi z Polska i zahraničí na festivalu nebude chybět naše hra pro nejmenší diváky Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Ta patří v NDL mezi nejúspěšnější hry, od své premiéry v roce 2019 získala řadu prestižních ocenění (Cena Erik za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci sezóny 2018–2019, Cena Divadelních novin za tvůrčí počin sezóny 2018–2019 v kategorii Loutkové výtvarné divadlo aj.). Na speciálně upraveném jevišti, v těsné blízkosti diváků, vzniká postupně velká železnice a odvíjí se příběh pejska, který během pátrání po své psí kamarádce překonává strach z neznáma a vrhá se po hlavě vstříc velkému železničnímu dobrodružství. Představení, určené těm opravdu nejmenším divákům, je téměř beze slov, o to více však plné zvuků, nálad a pocitů. Zážitek navíc umocňuje kontaktní jeviště, kolem kterého děti sedí a mají tak celé dění téměř na dosah.

Studiovou inscenaci připravil v NDL tvůrčí tým režisérky Michaely Homolové a autora Víta Peřiny s výpravou Roberta Smolíka a hudbou Filipa Homoly. Na jevišti pak září čtyři skvělí protagonisté – loutkáři i muzikanti – Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora a Antonín Týmal.