LIŠÁK SE POPRVÉ PŘEDSTAVIL VEŘEJNOSTI

Lišák Renard netrpělivě vyhlížel své diváky od jara a nyní se konečně dočkal! Po prvních reprízách pro školy novou inscenaci zhlédla v pátek 4. června také veřejnost, a to pod širým nebem ve 20:00 hodin na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Večerní premiéry se zúčastnilo na 150 stojících a nepočítaně stojících diváků. 

 

Lišák Renard 
Lupič všech lupičů!
 
Autor: Boris Jedinák
Režie: Martin Tichý
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Ivan Acher
Dramaturgie: Vít Peřina
Hrají: Diana Čičmanová, Markéta Sýkorová, Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal
 
Do světa na pomezí říše zvířat a lidí diváky zavede čistě iluzivní marionetová inscenace Martina Tichého (v NDL např. Pohádka o Raškovi) podle původní hry Borise Jedináka s loutkami Roberta Smolíka.
 
Přichází podzim. Je potřeba se pečlivě připravit na zimu, ale lišák Renard přichází o domov i o všechny své zásoby. Musí uživit sebe i rodinu, ale u ostatních zvířat se pomoci nedovolá.
Usmyslí si, že to, co nedostane po dobrém, vezme si po zlém. Vydává se na loupežné výpravy a brzy se celým předměstím mezi zvířaty i mezi lidmi začnou šířit zvěsti o největším lupiči všech dob.
 
Co bylo zpočátku pro Renarda nutnost, stává se vášnivým sportem. Jeho loupeživé kousky ho baví čím dál tím víc. Klade si stále větší cíle a docela zapomíná na nebezpečí, která mu hrozí.
Kam až lišáka Renarda zavede loupežná vášeň? Existují situace, v nichž je povoleno podvádět? Napraví se? Na tyto i další otázky odpoví loutková dobrodružná komedie inspirovaná legendami 
a příběhy o důvtipném lišákovi od počátku věků až po současnost.
 
Inscenace je určena dětem od 6 let.
Představení trvá zhruba 50 minut.

VSTUPNÉ NA PREMIÉRU POD ŠIRÝM NEBEM NA NÁMĚSTÍ DR. E. BENEŠE JE DOBROVOLNÉ!
PROSÍME DIVÁKY, ABY PŘI NÁVŠTĚVĚ AKCE RESPEKTOVALI PODMÍNKY STANOVENÉ VLÁDOU.