PREMIÉRA ŽABÍHO ZÁMKU

Připravujeme pro Vás novou inscenaci, premiéra ŽABÍHO ZÁMKU v polovině února!

Snově pohádkové dobrodružství malého Štěpána a skřítka Umpina je na první pohled fantaskní a napínavou výpravou do žabího království, ohrožovaného spiknutím zlotřilých mloků. Ale první pohled bývá v knížkách norského spisovatele Josteina Gaardera tím nejméně podstatným. Ne jinak tomu je v případě ŽABÍHO ZÁMKU, jehož divadelní verzi připravuje režisérka Markéta Sýkorová. Inscenace s výpravou Jana Brejchy a Zuzany Ševčíkové bude mít premiéru v sobotu 12. února od 17:00 hodin a je určena především dětem nejmladšího školního věku. Další repríza pro veřejnost se koná v sobotu 26. února v 15:00 hodin.

Štěpán Marcipán se jednoho dne procházel okolo jezírka, když v tom – zničehonic - potkal skřítka Umpina. Vlastně – jak si posléze uvědomil - to nebylo ve dne, nýbrž v noci. A proč se kolem jezírka procházel pouze v pyžamu, mu také nebylo ani za mák jasné. Takže ho nakonec už vůbec nepřekvapilo, že ho skřítek pozval k sobě na čerstvé palačinky s jahodovou zavařeninou. Bylo totiž zapotřebí vyprázdnit sklenici od zavařeniny, aby do ní mohli nachytat pulce. Jen pulci se mohou proměnit v žáby a jen žábu proměníte v prince. Stačí ji políbit.

Žabí zámek napsal v roce 1988 norský spisovatel a filozof Jostein Gaarder jako svou teprve druhou knihu pro děti. Z dalších knih tohoto světově proslulého autora lze zmínit například Sofiin svět, Dívka s pomeranči, Tajemství karet či Kouzelný kalendář.