RODINNÉ ODPOLEDNE S LIŠÁKEM RENARDEM

V pořadí již druhé rodinné odpoledne v tomto měsíci bude tentokrát patřit loutkové inscenaci o loupeživém lišákovi jménem Renard. Čistě iluzivní marionetová komedie libereckého režiséra Martina Tichého podle původní hry Borise Jedináka, určená dětem od šesti let, se inspiruje dlouhou řadou známých lišákovských příběhů o vychytralosti a lstivosti. Ta může vést snadno k cestě vzhůru, ale ještě snadněji k následnému pádu.

Přichází podzim. Je potřeba se pečlivě připravit na zimu, ale lišák Renard přichází o domov i o všechny své zásoby. Musí uživit sebe i rodinu, ale u ostatních zvířat se pomoci nedovolá. Usmyslí si, že to, co nedostane po dobrém, vezme si po zlém. Vydává se na loupežné výpravy a brzy se celým předměstím mezi zvířaty i mezi lidmi začnou šířit zvěsti o největším lupiči všech dob.

Co byla zpočátku pro Renarda nutnost, stává se vášnivým sportem. Jeho loupeživé kousky ho baví čím dál tím víc. Klade si stále větší cíle a docela zapomíná na nebezpečí, která mu hrozí. Kam až lišáka Renarda zavede loupežná vášeň? Existují situace, v nichž je povoleno podvádět? Napraví se?

Po představení si společně prohlédneme naše divadlo. Komentovaná procházka divadelním zákulisím je kapacitně omezena a platí se za ni zvláštní vstupné ve výši 30 Kč.