Prodaný smích

prodaný smích
Detektivní příběh o chlapci, který prodal svůj smích.
Premiéra: 
27. 11. 2010
Věková kategorie: 
6+
Premiéra: 
27. 11. 2010
Autor: 
Režie: 
Výprava: 
Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová
Hudba: 
Ivan Acher
Pohybová spolupráce: 
Šárka Brodaczová
Hrají: 

Slavnou knihu pro děti, Tim Tolar aneb Prodaný smích, napsal v 60. letech minulého století významný německý autor dětské literatury James Krüss. Jevištní verze knihy se hrály a hrají po celém světě, v Čechách například v královéhradeckém Divadle Drak či Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Tim Tolar je malý chlapec, který se často a rád směje svým krásným zvonivým smíchem. Až do okamžiku, kdy mu tajemný cizinec nabídne schopnost vyhrát každou sázku výměnou právě za jeho dětský smích. Tim neodolá lákavé nabídce a svého smíchu se vzdá. Od té chvíle vyhrává i ty nejbláznivější sázky, které uzavře. Jenže záhy pochopí, že jeho vlastní smích byl nad veškeré vyhrané zlato. Vydá se proto do světa hledat onoho ďábelského cizince, aby od něj získal zpátky svůj smích.

Na pozadí Timova detektivního putování po světě se skrývá silné a v současnosti velmi aktuální téma peněz, které by nikdy neměly v lidském životě znamenat úplně vše. Zárukou, že toto téma bude na jevišti zpracováno s imaginací a citem, je jméno režiséra Martina Tichého, který v Naivním divadle před nedávnem režíroval vysoce ceněnou Pohádku o Raškovi, vyhlášenou nejlepší českou loutkovou inscenací sezony 2008-2009.

Inscenace – převážně činoherního charakteru, s výrazným použitím rozličných projekcí, přímých přenosů, animovaných dotáček či třeba prvků laterny magiky - zapojuje do děje i samotné dětské publikum, které se aktivně podílí na finálovém rozuzlení celého příběhu.

Inscenace je určena dětem 1. stupně ZŠ.
Představení trvá 55 minut.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: