Žabí zámek

Snová výprava do království žab a mloků
Premiéra: 
10. 2. 2022
Délka představení: 
45 minut
Věková kategorie: 
7+
Premiéra: 
10. 2. 2022
Hudba: 
Jan B. Novotný

Štěpán Marcipán se jednoho dne procházel okolo jezírka, když v tom – zničehonic - potkal skřítka Umpina. Vlastně – jak si posléze uvědomil - to nebylo ve dne, nýbrž v noci. A proč se kolem jezírka procházel pouze v pyžamu, mu také nebylo ani za mák jasné. Takže ho nakonec už vůbec nepřekvapilo, že ho skřítek pozval k sobě na čerstvé palačinky s jahodovou zavařeninou. Bylo totiž zapotřebí vyprázdnit sklenici od zavařeniny, aby do ní mohli nachytat pulce. Jen pulci se mohou proměnit v žáby a jen žábu proměníte v prince. Stačí ji políbit.

Žabí zámek napsal v roce 1988 norský spisovatel a filozof Jostein Gaarder jako svou teprve druhou knihu pro děti. Z dalších knih tohoto světově proslulého autora lze zmínit například Sofiin svět, Dívka s pomeranči, Tajemství karet či Kouzelný kalendář.

Snově pohádkové dobrodružství malého Štěpána a skřítka Umpina je na první pohled fantaskní a napínavou výpravou do žabího království, ohrožovaného spiknutím zlotřilých mloků. Ale ve druhé rovině, pro Gaardera tolik typické, se nenásilnou formou vyrovnává také s tématy prvního setkání dítěte se smrtí v rodině, hledání vlastní identity či pochopení důležitých životních hodnot.

 

Technické podmínky:

hrací prostor - šířka 6 m, hloubka 10 m, výška 4 m

tahy rovnoměrně po celé hloubce jeviště

Příkon elektrického proudu 380/220 V

 

Autor fotografií: Roman Dobeš

 

 

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: