Aktuality

Autor fotografie: Tomáš Mařas (Český rozhlas Liberec)

Ve věku 87 let zemřel v pondělí 3. června režisér, výtvarník, autor, herec a v neposlední řadě pedagog, Jan Schmid. V Naivním divadle si ho budeme navždy pamatovat jako zakladatele a vůdčí osobnost zdejšího experimentálního Studia Ypsilon. Jako tvůrce řady ve své době průkopnických loutkových inscenací pro děti. A také jako člověka, který našemu divadlu vymyslel jeho současné jméno. Čest jeho památce.

V závěru sezóny míříme na trio tradičních festivalů. V pátek 14. června uvedeme na Skupově Plzni Horror vacui! Ve středu 26. června si dvě reprízy Červeného balónku navrch s Horrorem vacui mohou vychutnat diváci královéhradeckého festivalu Regiony. A na přehlídce Loutkářská Chrudim sehrajeme 2. července dokonce tři reprízy Červeného balónku, opět s večerní tečkou v podobě Horroru vacui. 

Srdečně Vás zveme na tradiční setkání s libereckými folklorními soubory Jizera a JizerkaVýroční vystoupení "24", které se uskuteční v sobotu 22. června 2024 v 18:00 hodin v Sále Naivního divadla Liberec.

Rezervace vstupenek ZDE.

Od tohoto týdne už na naše inscenace svítí šest špičkových zbrusu nových reflektorů. Naivní divadlo totiž obdrželo investiční účelovou dotaci z rozpočtu Libereckého kraje (č. OLP/150/2024) na nákup reflektorů ETC SOURCE FOUR LED SERIES3 LUSTR X8 do divadelního sálu. Máme radost, děkujeme a svítíme!


 

Vážení přátelé, všem, kteří jste nám darovali staré běžky, hůlky, boty a retro oblečení pro výrobu inscenace o Jizerské padesátce, moc děkujeme. Nyní již máme vše, co potřebujeme. Staré běžky nám nosili nejen jednotlivci, ale velkou měrou přispěli také majitelé ski obchodů, půjčoven a základní a střední školy. Vám všem patří naše obrovské poděkování. Výroba nyní probíhá a my se na vás budeme těšit s novou inscenací v říjnu. Pokud jste nám na sebe nezanechali kontakt, prosíme napište, připravujeme malé překvapení. 

Velké díky všem!