VÝSTAVA "LOUTKOVÉ VÝJEVY BUCHET A LOUTEK"

Ve foyeru divadla si můžete prohlédnout novou výstavu s názvem "Loutkové výjevy Buchet a loutek".

Slavnostní zastavení na výstavě se uskuteční ve středu 22. listopadu po představení Vítězné svině, které nám pražský soubor Buchty a loutky zahraje v rámci Večera v Naivním v 19:00 hodin. 

 

Buchty a loutky se rozhodly svoji více než třicetiletou zkušenost s loutkovým divadlem přetavit do výjevů. Jakoby se na scéně, kde se odehrávají jejich představení, na chvíli zastavil čas. A tak můžete vidět svatého Františka, jak si povídá s ptáčky nebo zahlédnout čerta, který se chystá pro zlého knížete. Jinde zase ukazuje rytíř, jak veliký je drak, co přiletěl pro princeznu, anebo se můžete ponořit do vodníkova světa. Užijte si to!

Loutkové divadlo pro děti a dospělé hraje od roku 1991. Jeho hrající členové (Marek Bečka, Radek Beran, Vít Brukner, Zuzana Bruknerová, Lukáš Valiska) se kromě divadelní činnosti věnují i jiným uměleckým zájmům jako je hudba (Vít Brukner), film (Radek Beran), literatura pro děti (všichni) a také výtvarné umění. Divadlo Buchty a loutky hraje v Čechách i ve světě, spolupracuje s kapelou Už jsme doma i s orchestrem Collegium Marianum. Mezi projekty divadla patří hry, které boří mýty, jako je Příběh ??? člověka, Rocky IX, ale i nové, Urbild, Acis a Galatea. Pro děti umí zahrát drama o matce samoživitelce Neposlušná kůzlátka, dospělé překvapí Automatem na filmy. Umí být tradiční v představeních Punch a Judy, ale zvládne i absolutní improvizaci ve Zchudlém loutkáři.

Ke třicátému výročí založení o nich vznikl dokument* a sami si k výročí připravili třicet loutkových výjevů, kterými se od divadelní tvorbě zásadně přiblížili k tvorbě výtvarné. Začínali jako mladí a provokující a skončí jako provokující a staří.

Televizní dokument si můžete pustit ZDE.