Boj o oheň

...a jiskra prvně přeskočila!
Premiéra: 
10. 9. 2021
Délka představení: 
45 minut
Věková kategorie: 
6+
Premiéra: 
10. 9. 2021
Autor: 
Režie: 
Tomáš Dvořák
Výprava: 
Petr Kavan, Galina Kavanová, Kamil Bělohlávek
Hudba: 
Vratislav Šrámek

Původní loutková hra dramatika Víta Peřiny v režijním zpracování renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka (v NDL např. Alibaba a čtyřicet loupežníků, Labutí jezírko, Komáři se ženili aj.) se sice odehrává v pravěku, inspirací pro její vznik však byla klasická Shakespearova tragédie Romeo a Julie.

Dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují a se svým soupeřením nedovedou ustat. Jejich bojovníci se perou o jámu na mamuta, o maso z mamuta a především o oheň, na němž by si mamutí maso mohli upéct. Jenom dva mladí členové kmenů, dívka Kočka z kmene Amuletů a mladík Huban z kmene Talismanů, na setrvačnou vzájemnou nevraživost svých předků nehodlají navazovat. Díky jejich lásce získává slovo oheň zcela novou symboliku a právě jejich pouto nakonec usmíří i oba znepřátelené kmeny.

V inscenaci s hudbou Vratislava Šrámka hraje kompletní herecký soubor s více než dvěma desítkami marionet různé velikosti. Jejich tvůrci jsou osobitý řezbář a sochař Petr Kavan se svou ženou Galinou Kavanovou (kostýmy loutek). Autorem scény je šéf výpravy NDL Kamil Bělohlávek.

 

Technické podmínky:

Jeviště - šířka: 6 m, hloubka: 5 m, výška: 4 m.

Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A

 

Autor fotografií: Bohdan Holomíček

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: 
Image icon plakat-006_1.jpg (6.07 MB)