Lišák Renard

Lupič všech lupičů v akci!
Premiéra: 
11. 9. 2021
Délka představení: 
50 minut
Věková kategorie: 
6+
Premiéra: 
11. 9. 2021
Autor: 
Boris Jedinák
Režie: 
Dramaturgie: 
Výprava: 
Robert Smolík
Hudba: 
Ivan Acher

Do světa na pomezí říše zvířat a lidí diváky přivádí čistě iluzivní marionetová inscenace Martina Tichého (v NDL např. Pohádka o Raškovi) podle původní hry Borise Jedináka s loutkami Roberta Smolíka.

Přichází podzim. Je potřeba se pečlivě připravit na zimu, ale lišák Renard přichází o domov i o všechny své zásoby. Musí uživit sebe i rodinu, ale u ostatních zvířat se pomoci nedovolá. Usmyslí si, že to, co nedostane po dobrém, vezme si po zlém. Vydává se na loupežné výpravy a brzy se celým předměstím mezi zvířaty i mezi lidmi začnou šířit zvěsti o největším lupiči všech dob.

Co byla zpočátku pro Renarda nutnost, stává se vášnivým sportem. Jeho loupeživé kousky ho baví čím dál tím víc. Klade si stále větší cíle a docela zapomíná na nebezpečí, která mu hrozí. Kam až lišáka Renarda zavede loupežná vášeň? Existují situace, v nichž je povoleno podvádět? Napraví se? Na tyto i další otázky odpoví loutková dobrodružná komedie inspirovaná legendami a příběhy o důvtipném lišákovi od počátku věků až po současnost.

 

Technické podmínky:

Jeviště - šířka: 6 m, hloubka: 5 m, výška: 4 m.

Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A

 

Autor fotografií: Roman Dobeš

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: 
Image icon lisak_plakat.jpg (10.94 MB)