Vařila myšička kašičku aneb Myší pohádky
Žily byly dvě myši. Máma myš a táta myšák. Měli dceru. Krásnou, překrásnou, nejkrásnější myšku z celé myší říše. Ta kdyby se chtěla vdávat, to by panečku bylo nápadníků… Jenže o její svatbě přece rozhodují rodiče! A ti rozhodně tak výjimečnou dcerku nějakému obyčejnému myšákovi z ulice nedají… Kdepak, jejich dcera si zaslouží mnohem lepšího ženicha. Nejlepšího a nejmocnějšího ze všech! Ale kdo je na světě nejmocnější?
Stejně jako v první pohádce (která vznikla volně na motivy japonské předlohy) se i ve druhé pohádce děj točí kolem svatby: Myšák Míša se vzbouří proti rodičům a hodlá si najít svou nevěstu sám. A ne jen tak ledajakou. Chce si najít nějakou moderní, „emancipánovou“ myšku. Jeho cesta školní budovou (ve které bydlí) vede až do tajemné komnaty, kde zlý čaroděj - zaklínač drží v zajetí krásnou myší princeznu. Ta má však jedno nečekané tajemství… A aby toho nebylo málo, do všeho se Míšovi pletou právoplatní obyvatelé školy – učitelé a učitelky, kteří odmítají žít se sympatickými hlodavci v přátelské symbióze.
Inscenace, skládající se ze dvou propojených pohádek s myší (a svatební) tématikou, vychází z textu Vítka Peřiny. O režii se postarala Michaela Homolová a výpravu převážně neiluzivní loutkové inscenace, v níž se to jenom hemží myšími loutkami (manekýni a spodové loutky) připravila Barbora Hubená. Tento tvůrčí tým již spolupracoval na pohádce Hrnečku, vař!, která vyhrála několik cen na festivalu Mateřinka 07. Nově se k nim připojil mladý slovenský hudebník, jazzman Matej Benko. V představení dostala prostor kompletní čtveřice nových členů souboru Naivního divadla (Miroslava Bělohlávková, Veronika Khomová, Tomáš Holý a Ondřej Švec), a v malé roli možná diváky překvapí host z Dejvického divadla, Martin Myšička.
Inscenace je určena starším dětem z MŠ (od 5 let) a žákům 1.-3. tříd ZŠ.
Představení trvá přibližně 50 minut.