Tajný lodní deník

Fantazijní plavba napříč oceánem
Premiéra: 
14. 10. 2006
Věková kategorie: 
7+
Premiéra: 
14. 10. 2006
Autor: 
Ladislav Dvorský
Výprava: 
Jan Schmid, Markéta Sýkorová
Hudba: 
Vít Brukner
Hrají: 
Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Marek Sýkora, Zuzana Kolomazníková, Karolína Nižníková, Jana Vyšohlídová, Jan Hrubec

Pozor! Číst úplně potichu! My: Martin Večerka, krycím jménem Marty, a Čestmír Klas, zvaný Čen, Barbora Titánie Rejhoňová a Emil Trtílek, neboli Kambala, jsme se rozhodli psát tento tajný lodní deník a za tím účelem jsme se rozhodli podniknout tajnou mořskou výpravu, což potvrzujeme právě vykonanou tajnou zkouškou píchnutím se špendlíkem do palce.

Čtveřice dětí vyplouvá na fantazijní plavbu napříč oceánem. Kapitán Marty, písař deníku Čen, kreslířka a kuchařka Titánie a plavčík Kambala zažívají na své cestě desítky dobrodružných příhod: svádí souboje s pirátem Breburdou Dunghillem, prozkoumávají na dně moře potopené vraky lodí, zachraňují trosečníky z opuštěných ostrovů… A vůbec jim nevadí, že po celou dobu vlastně neopustí starou kůlnu na jedné zahradě v Jaroměři. Vždyť taková kůlna může být docela dobrým trojstěžníkem a příště třeba dokonce vzducholodí. (Asiže s tryskovým pohonem…)

Naivní divadlo Liberec se rozhodlo přenést kultovní knížku pro děti z roku 1966 (Nejkrásnější kniha roku 1965), kterou napsal Ladislav Dvorský a nepřehlédnutelnou výtvarnou podobu vtiskl dílu Jan Schmid... A právě tento zakladatel, dvorní režisér a výtvarník legendárního Studia Ypsilon se díky Tajnému lodnímu deníku po letech vrátil do Naivního divadla, se kterým jsou spjaty počátky jeho divadelní kariéry.

Režisérka Markéta Sýkorová (například Historky, Léčba neklidem) se rozhodla zprostředkovat divákům NDL významný literárně-výtvarný počin z šedesátých let. Téma bohatosti a pestrosti dětské fantazie si totiž o svou divadelní podobu přímo říká…

Inscenace je určena dětem 2. - 5. tříd ZŠ, ale i jejich rodičům.
Představení trvá zhruba 55 minut a hraje se bez přestávky.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: