Třetí gong aneb Loutky hrají divadlo

Komedie o loutkovém divadle ve městě sportu.
Premiéra: 
25. 10. 2014
Věková kategorie: 
10+
Premiéra: 
25. 10. 2014
Autor: 
Režie: 
Tomáš Dvořák
Výprava: 
Ivan Nesveda
Hudba: 
Vratislav Šrámek
Animace: 
Vojtěch Dvořák
Hrají: 
Michaela Homolová, Barbora Kubátová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Adam Kubišta, Dominik Linka, Marek Sýkora

Maňásci, marionety, javajky, či snad raději stínové divadlo? Jaká loutkářská technika je ta pravá pro nově připravovanou inscenaci? V nejmenovaném loutkovém divadle se kvapem blíží premiéra, z čehož jde hlava kolem nejen ředitelce divadla a všem hercům, ale především režisérovi. Při zkoušení nestíhá, v noci hrůzou nespí a vlastně pořád netuší, co si s tím novým loutkovým kouskem počít... A navíc, čím více se premiéra blíží, tím víc se situace na zkušebně komplikuje a šmodrchá. Herci si nepamatují texty, scéna není vyrobená a k tomu ta nová, mladá, krásná herečka, které loutkové divadlo sice vůbec nic neříká, ale zato nadevše miluje zimní sporty...

S inscenací Třetí gong se do NDL opět vrátil tým plzeňské režiséra Tomáše Dvořáka, který je v NDL podepsán již pod celou řadou loutkových evergreenů (Alibaba a čtyřicet loupežníků, Krásný nadhasič aneb Požár Národního divadla, Labutí jezírko aj.). Tentokráte si vzal na mušku téma „divadlo na divadle“. Nebo přesněji – loutkové divadlo na loutkovém divadle!

Čistě iluzivní loutková komedie vznikla při příležitosti 65. výročí založení Naivního divadla a přála by si být oslavou loutkového divadla, jeho technických a uměleckých možností i jeho historie. A především by – v té nejlepší loutkářské tradici – chtěla bez výhrady bavit.

Ocenění:
Nominace na Cenu divadelních novin za Tvůrčí počin sezóny v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo - Vít Peřina (autorství) a Tomáš Dvořák (režie).

Inscenace je určená žákům 4. – 9. tříd ZŠ, mládeži a dospělému publiku.
Představení trvá zhruba 50 minut.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: 
PDF icon poster.pdf (6.56 MB)