Třetí gong aneb Loutky hrají divadlo

Komedie o loutkovém divadle ve městě sportu.
Premiéra: 
25. 10. 2014
Věková kategorie: 
10+
Premiéra: 
25. 10. 2014
Autor: 
Režie: 
Tomáš Dvořák
Výprava: 
Ivan Nesveda
Hudba: 
Vratislav Šrámek
Animace: 
Vojtěch Dvořák
Hrají: 

Maňásci, marionety, javajky, či snad raději stínové divadlo? Jaká loutkářská technika je ta pravá pro nově připravovanou inscenaci? V nejmenovaném loutkovém divadle se kvapem blíží premiéra, z čehož jde hlava kolem nejen ředitelce divadla a všem hercům, ale především režisérovi. Při zkoušení nestíhá, v noci hrůzou nespí a vlastně pořád netuší, co si s tím novým loutkovým kouskem počít... A navíc, čím více se premiéra blíží, tím víc se situace na zkušebně komplikuje a šmodrchá. Herci si nepamatují texty, scéna není vyrobená a k tomu ta nová, mladá, krásná herečka, které loutkové divadlo sice vůbec nic neříká, ale zato nadevše miluje zimní sporty...

S inscenací Třetí gong se do NDL opět vrátil tým plzeňské režiséra Tomáše Dvořáka, který je v NDL podepsán již pod celou řadou loutkových evergreenů (Alibaba a čtyřicet loupežníků, Krásný nadhasič aneb Požár Národního divadla, Labutí jezírko aj.). Tentokráte si vzal na mušku téma „divadlo na divadle“. Nebo přesněji – loutkové divadlo na loutkovém divadle!

Čistě iluzivní loutková komedie vznikla při příležitosti 65. výročí založení Naivního divadla a přála by si být oslavou loutkového divadla, jeho technických a uměleckých možností i jeho historie. A především by – v té nejlepší loutkářské tradici – chtěla bez výhrady bavit.

Ocenění:
Nominace na Cenu divadelních novin za Tvůrčí počin sezóny v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo - Vít Peřina (autorství) a Tomáš Dvořák (režie).

Inscenace je určená žákům 4. – 9. tříd ZŠ, mládeži a dospělému publiku.
Představení trvá zhruba 50 minut.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: 
PDF icon poster.pdf (6.56 MB)